banner_vector-1.png

Şirketler ne kadar büyürse, o kadar güzel projeler ortaya çıkıyor. Fakat organizasyon karmaşık bir hale geldiği için bu projeler hayata geçirilemiyor, havada kalıyorlar. Bu yüzden hem globalde hem de Türkiye'de iyi yazılım geliştiricilere ihtiyaç duyuluyor. Fakat yazılım geliştirme iş dünyası için problem olmaya devam ediyor. Çünkü geliştirme sürecinin hızlanması ve akıllı bir şekilde organize edilmesi gerekiyor. Organizasyon eksik kalınca da yazılım süreci ne kadar kısa sürerse sürsün yapılmak istenenler eksik kalıyor. Ayrıca, sürekli değişen ve gelişen teknolojik altyapılar nedeni ile şirketlerin yazılım geliştirici eğitim maliyetleri sürekli artıyor. Yeni gelişen teknolojik altyapılarda öğrenme eğrisi nedeni ile de yazılım geliştirme projelerinde süreler uzuyor. Ek olarak «citizen developer» denilen belirli bir teknolojik birikimi olan kişilerin iyi proje fikirleri olabiliyor ancak deneyimli ve bilgili yazılım geliştirici bulmakta zorlanmaları nedeni ile bu fikirlerini hayata geçirmekte engellerle karşılaşıyorlar. Ciddi bir pazar büyümesine sahip olan low-code/no-code platformlar bu noktada önem kazanıyor.

 

Öncelikle görsel ve web tabanlı bir entegre geliştirme ortamı (IDE) geliştirdik.

Bu ortamda, kullanıcılar (örneğin, ciddi teknik eğitim almamış sıradan bir geliştirici) uygulama bileşenlerini sürükleyip bırakarak birleştirir, bunları birbirine bağlar ve bir mobil ve/veya web uygulaması oluşturur. Bu platformu kullanarak, geliştirici herhangi bir kod yazmadan herhangi bir organizasyon için ölçeklendirilebilecek güçlü uygulamalar tasarlayabilir ve oluşturabilir. Biraz daha tecrübeli olan geliştiriciler ise sade ve basit bir program geliştirme dili ile  hazırlanan web/mobil uygulama projelerinde en güncel teknolojileri detayına çok fazla girmesine gerek kalmadan kullanabilir. 

 

Endüstrilerdeki iş uygulamalarına olan talebin artmasıyla, platformun satış, muhasebe ve finans ve operasyonlar gibi iş süreçlerinin hızlı bir şekilde dijitalleştirilmesinde önemli bir rol oynaması bekleniyor.